Місце для спільного розвитку!

07 Лют 2022

Менторство як потужний інструмент для розвитку: досвід UFV

Менторська програма — це особлива частина навчальних курсів UFV. Авторка ідеї та розробниця Марина Маслова говорить, що за рахунок програми учасниці можуть більш ефективно та екологічно пройти навчання й розробити випускний проект.

Менторінг — це стратегічне партнерство на рівних між учасниками: експертом (ментор), який має досвід, пропонує знання, та менті, які, відповідно, хочуть отримати більше знань та досвіду. Менторство дозволяє по-іншому поглянути на свої задачі та проблеми у бізнесі та спільно з іншими порефлексувати над ними, а також сприяє розвитку лідерства.

Ніна Зилюк, менторка групи крафтових виробниць SHE FARMS, запевняє: «‎Ментор — це той, хто мотивує, ділиться досвідом, але не вирішує за когось. Він показує свої крила за спиною не для того, щоб взяти під своє крило, а для того, щоб менті відчули силу власних крил та не боялися злетіти». 

І учасниці Зимової школи GESI та SHE FARMS злетіли. Якщо на початку навчання вони цікавились просуванням власних продуктів як неофіти бізнесу, бо бракувало досвіду, то на менторській програмі вже вийшли на стратегічний рівень: обговорення ідеї, продукту, ролей, місії, клієнтів тощо.

«‎Навіть не могла подумати, що у соціальній та благодійницькій діяльності буду мислити бізнес-категоріями, застосовувати бізнес-практики. Найбільший страх у кожної з нас був щодо фінансів та інвестплану. Тож, і урок, і здобуток: робити те, чого боїшся. Наталі Гордійчук страшенно вдячна за те, що дала розуміння сталості, циркулярної економіки та інсайту, що пасіка споконвіку була, є і буде сталим виробництвом. Марині Масловій та усім нашим викладачам — велика вдячність та шана!», — це теплі слова учасниці Зимової школи GESI Ірини Васильєвої. 

Учасницям було непросто на шляху, і от Ніна Зилюк теж зіштовхнулася з викликами як менторка: на початку програми частина групи була неактивною, бракувало синергії різних ролей учасників. «‎Саме тоді дуже необхідною була моя роль мотиваторки і її втіленням стала презентація ідеї спільноти з прототипом продукту — боксу SHE FARMS. Так народилась наша спільнота, що допомогла запалати ентузіазмом всім учасницям». 

Інша учасниця навчання, Тетяна Маєвська, впевнена: «Накращі здобутки іноді ліпше підтверджуються вчинками, а не словами. Той факт, що найкращі випускники Зимовоі школи подалися на міні-МВА, свідчить про те, що менторська програма “проростила” посіяне викладачами “насіння” і закріпила результат навчання». 

Марина Маслова розповідає також про цілі, які UFV ставила при впровадженні менторської програми:

  • Якісний захист випускних проектів. Загалом захист — це процес, дуже витратний за часом та емоційно. UFV має підтвердження, що менторська програма допомагала учасникам захищати проекти так, что після цього в них відбувся вибуховий розвитку бізнесу.
  • Перехід у роль ментора для власної мережі SHE FARMS та своєї команди.
  • Долучення до членства UFV, адже проблематика, з якою працює cпільнота, не може бути вирішена однією компанією або установою, а може — учасниками екосистеми, що розділяють спільні цінності та мають спільну мову.

Відчуйте смак справжнього росту у бізнесі через навчання та взаємодію з менторами — приєднуйтесь до програми агро міні-МВА 2022/23. Набір розпочнеться вже навесні.

Найближчі заходи

Останні новини