Місце для спільного розвитку!

25 Чер 2019

В українському бізнесі майже 99% компаній не мають стратегії розвитку – Наталія Гордійчук

Україна стала не тільки помітним гравцем на світовому агроринку, а й починає робити успішні кроки в бізнес освіті управлінців галузі. Вже чимало іноземних корпорацій, які працюють на українському ринку та мають потребу розвивати своїх спеціалістів, звертаються до навчальних бізнес установ саме в Україні – розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS  голова ГС “Українська Продовольча Долина” – навчально-нетворкінгової платформи для агро МСБ, Наталія Гордійчук.

Наталія ділиться з нами своєю думкою про те, якою має бути вдала стратегія успішного розвитку агробізнесу, чому в українському агросекторі досі не вистачає досвідчених кадрів, чому міжнародні структури дивляться в бік підтримки малого фермерства в Україні.

Україна з кожним роком стає дедалі помітнішим гравцем на світовому агроринку і не тільки як постачальник дешевої сировини. Донедавна не зовсім якісної сировини.

Україна вже помітний гравець, і те, що український виробник почав цікавитися системним бізнес-навчанням – це великий плюс. Бо особистий розвиток власників та керівників агробізнесів, отримання ними якісних знань із маркетингу, фінансів, агротехнологій – все це зробить їхні бізнеси потужнішими та більш конкурентними на глобальних ринках.

– Зараз “Українська продовольча Долина” організовує серію воркшопів для малого фермерства. Про що вони?

– Ми розуміємо, що малий і середній бізнес не має змоги виділити багато часу на навчання на тривалих МВА програмах. Господарю дуже потрібні знання про бізнес, але він не може залишати своє виробництво надовго. “Українська продовольча Долина” (Ukrainian Food Valley) – це навчально-нетворкінгова платформа, яка відкрита до взаємодії з різними гравцями ринку.

До нас долучилися цікаві гравці ринку – від ІТ та інфраструктурних компаній, навчальних інституцій, та постачальників насіння і препаратів – до агровиробників. Всі ті, хто розуміє – сьогодні виживуть лише ті, хто об’єднується та співробітничають для створення нових взаємозалежностей, навіть, залишаючись конкурентами.

Ми впродовж 2,5 років організовували безплатні навчальні події, на які приходили всі спраглі до новітніх знань про агробізнес та світові тренди, що впливають на майбутнє.

Зараз ми розпочинаємо серію платних воркшопів з корпораціями-партнерами. Це програми лояльності для банків, корпоративні стратегічні сесії для міжнародних постачальників, а також компаній-членів Долини; закордонні навчальні поїздки для агровиробників, для яких проводитимуться воркшопи на базі партнерських організацій.

Вже в червні ми разом з банком Райффайзен, проводимо регіональні воршопи для клієнтів банку – власників фермерських господарств та комерційних організацій, які з ними співпрацюють. Плануємо проводити воркшопи у 8 регіонах України.

Ми розробили 5-модульну програму, розраховану на 6 місяців. Почнемо з теми “Створення доданої цінності в агріфуд”. Наші експерти-практики агро-продовольчого бізнесу розповідатимуть про свої успішні кейси створення бізнесу з нуля та його еволюцію.

Микола Гордійчук, який згадувався раніше, поділиться своєю історією створення компанії “Агіко Україна” та розповість про свою еволюцію як управлінця після того, як пішов навчатися в бізнес-школу. Віталій Ткаченко, колишній маркетинг директор Оболоні та мережі заправок WOG, не тільки викладатиме основи маркетингу, але й ділитиметься кейсами маркетингової та брендингової стратегії компаній, в яких він працював.

Руслан Захарченко, в минулому СЕО ІТ компанії Елекс, а тепер партнер в консалтингових компаніях, які спеціалізуються на цифровій трансформації, викладатиме курс бізнес-моделі та цифрова трансформація. Артем Бєлєнков, засновник компанії Smart Farming, вестиме курс агро-технології та ІТ.

Випускники AgriFood MBA Наталя Маєвська та Катерина Звєрєва ділитимуться з учасниками воркшопів своєю історією створення томатного кластеру на Черкащині. Я виступатиму експертом аграрного ринку та говоритиму про агріфуд тренди, новітні бізнес-моделі в цифрову епоху, цінності сучасного та майбутнього клієнта.

Серед зіркових викладачів Володимир Савчук, автор курсу Business Intelligence та викладач фінансів й ризик менеджменту провідних бізнес шкіл. Спеціалісти банку Райффайзен теж виступатимуть перед учасниками та будуть менторами під час написання проектів.

Модулі триватимуть по 1 дню раз на місяць. Перші два проведемо у Києві, решту – на місцях, у обраних обласних центрах. Це унікальна можливість отримати корисну інформацію і досвід власникам малого і середнього бізнесу та “топам” і дистриб’юторам агрохолдингів, які є поруч.

На виході кожен учасник отримає не тільки цінний практичний досвід та менторство експертів банку та ринку, але й матиме змогу отримати нові контакти.

По закінченню навчання учасники захищатимуть групові проекти та переможці отримають призи від банку.

Детальніше про навчання – тисніть тут!

Читати статтю повністю – тисніть тут!

 

Найближчі заходи

Останні новини