Місце для спільного розвитку!

05 Лют 2018

ПІДСУМОК ВОРКШОПУ ІЗ СТВОРЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬНОЇ ГРУПИ В ГАЛУЗІ HORECA В УКРАЇНІ

28 січня 2018 р. в Києво-Могилянській Бізнес Школі [kmbs] відбувся воркшоп із створення української закупівельної групи у галузі HoReCa. Захід проведено базуючись на досвіді найбільшої польської гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ і оператора технологічної платформи для закупівель фірми Hinode, а також результатах і досягненнях проекту «Купуймо Разом!». Воркшоп викликав велике зацікавлення – загалом участь взяло близько 60 осіб, серед них управлінці та власники різноманітних закладів громадського харчування, представники фірм постачальників галузі HoReCa, профільні ЗМІ та інші особи зацікавлені майбутнім української гастрономії.

Організаторами заходу були польські фірми Horeca GGZ та Hinode, а також київський Центр Компетенцій закупівельних груп започаткований в рамках проекту «Купуймо Разом!». Воркшоп організовано за підтримки та сприяння Києво-Могилянської Бізнес Школи [kmbs] і Ukrainian Food ValleyЗахід провели спікери із Польщі та України:

  • Маріуш Косьцьолек (Mariusz Kościołek) – Член Ради Правління фірми Hinode – оператор закупівельної платформи;
  • Томаш Савздарго (Tomasz Sawzdargo) – Голова Ради Правління польської гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ;
  • Томаш Будзяк (Tomasz Budziak) – Координатор проекту «Купуймо Разом!»;
  • Наталія Гордійчук – Керівник програми Agri Food MBA [kmbs];
  • Микола Пархоменко – Консультант Закупівельних Груп, представник Центру Компетенцій закупівельних груп;
  • Іван Сікора – Консультант Закупівельних Груп, представник Центру Компетенцій закупівельних груп;
  • Андрій Цяпута – Медіа-Координатор проекту «Купуймо Разом!».

Розпочався захід із короткого представлення проекту «Купуймо Разом!» – пан Будзяк (Координатор проекту) розповів про основні досягнення та результати проекту, а особливу увагу акцентував на започаткованих Центрах Компетенцій закупівельних груп та посібнику „Як створити закупівельну групу B2B як прибутковий стартап?”, в якому детально описано використанні методології Running Lean StartUp для створення закупівельної групи. Далі польські експерти і практики спільних закупівель представили загальну інформацію про діяльність польської закупівельної групи HoReCa GGZ, а також можливості використання і основні функції закупівельної платформи пропонованої фірмою Hinode.

Учасники заходу активно приєднались до дискусії та ділились власними враженнями і баченням щодо використання польського досвіду в Україні та можливості започаткування закупівельної групи в галузі HoReCa. Одним і основних та, мабуть, найцікавіших елементів воркшопу було практичне завдання із симуляції переговорів між постачальниками та замовниками щодо умов закупівель. Завдяки виконанню цього завдання вдалось попередньо визначити основні можливі перешкоди на етапі започаткування та налагодження функціонування закупівельної групи. Після практичної частини польські експерти представили бізнес-модель, яка дозволить ефективно використати польський досвід та адаптувати його в Україні для створення закупівельної групи у галузі HoReCa.

Учасники воркшопу отримали від організаторів необхідні інформаційні матеріали, а серед них синій посібник «Купуймо Разом!» (згаданий вище). Для всіх бажаючих детальніше ознайомитись із методологією Running Lean StartUp – заохочуємо до реєстрації на e-Learning платформі проекту. Окрім того всі присутні  учасники отримали пропозицію приєднатись до групи ініціаторів та перших членів української закупівельної групи HoReCa із відповідними бонусами та вигодами за початкову декларацію продовження співпраці. Конкретні пропозиції для всіх хто приєднався до ініціативної групи та підписав протокол про наміри будуть представлені найближчим часом (лютий 2018).

На завершення заходу підведено підсумки пропонованих рішень та обговорено з учасниками їхнє бачення реалізації амбітної цілі створення закупівельної групи в галузі HoReCa, при підтримці технологічної платформи для закупівель. Польські експерти представили також попередній план та графік подальшої роботи. По можливості всі бажаючі мали змогу поставити питання, до тих хто не встиг – прохання звертатись безпосередньо до експертів проекту “Купуймо Разом”.

Andriy Tsyaputa – andriy.tsyaputa@kupuimorazom.org.ua

Більше інформації – вже згодом! Слідкуйте за новинами на інтернет сторінці проекту “Купуймо разом”.

Найближчі заходи

Останні новини