UFV representative partisipated in a study visit to the Comrat State University and Technical University of Moldova
Наталія Маєвська, науковий консультант громадської спілки «Українська продовольча долина», взяла участь у візиті до Технічного університету Молдови та Комратського державного університету, що тривав із 8 по 12 квітня 2024 року. В рамках візиту відбувся 3-денний вокршоп у м. Комрат та було проведенно 2-денне засідання Cпостережної Ради проєкту UniClaD у м. Кишинів.
У м. Комрат під час воркшопу учасники проєкту із 9-ти країн-учасниць проєкту UniClaD відвідали відвідали партнерське підприємство “SANA Oloi Park” та Експертний центр Комратського державного університету, що був обладнаний за співфінаснування проєкту UniClaD. З метою розвитку спроможності університетів із країн-бенефіціарів України, Молдови та Азербайджану брати участь та розвивати агропродовольчі кластерні ініціативи, учасники воркшопу працювали протягом 3-х днів за наступними тематиками:
– передовий досвід створення навчальних курсів для агро ЗВО;
– застосування ІТ-технологій у сільському господарстві та інноваційні ферми Австрії;
– система сільськогосподарських знань та інновацій AKIS;
– ощадливе управління в сільському господарстві за LEAN-методикою;
– роль кластерів у підвищенні конкурентоспроможності виробників сільськогосподарської продукції в ланцюзі постачання агропродовольчої продукції.
Зокрема, Наталія Маєвська зробила презентацію на тему «Сучасний кластерний рух в Україні. Приклад синергії учасників консорціуму UniClaD».
У Кишиневі учасники засідання Спостережної Ради проєкту UniClaD обговорили центри експертизи та пілотні проєкти, програму студентської мобільності, відвідали Центр експертизи при Технічному університеті Молдови, що був обладнаний за співфінаснування проєкту UniClaD.
Даний візит є частиною програми проєкту “Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості” (скорочено – UniClaD), що співфінансується програмою Європейського союзу ERASMUS+
Консорціум проєкту складає 24 організації із 9 країн, 6 серед яких є європейськими партнерами та 3 країни-бенефіціари, серед яких Україна, Молдова та Азербайджан.
Більше інформації про UniClaD доступно за посиланням: http://uniclad.net/