Місце для спільного розвитку!

05 Лис 2017

Стале споживання з Інте фан Дамом

Сталість та свідоме споживання. Ці поняття все частіше звучать в різних країнах, Україна не виняток. Ми відстежуємо тренди і намагаємося діяти відповідно. Але чи відповідність загальним уявленням означає, що ми вловили суть і крокуємо в єдино вірному напрямку? Саме над цими питаннями ми розмірковували з Інте фан Дамом, вченим-соціологом та дослідником, асоційованим професором Вагенінгенського Університету (Нідерланди) під час відкритої події від Ukrainian Food Valley в kmbs 3-го листопада.

Відповідаючи на запитання про загрози перенаселення та голоду, Інте зауважив: 
Чи може стале агропродовольство нагодувати світ? Якщо оперувати сухими цифрами, то можна відповісти:

Легко! Тому що: Ми можемо годувати 90% ситого населення лише 60 відсотками світового продовольства, а 10% людства, що недоїдає, 40% продовольства, яке викидається чи втрачається сьогодні. У нас залишається достатньо для неминучих втрат по всьому агропродовольчому ланцюгу і місце для запасів.

Друге питання, яке ми обговорювали, полягало в раціональності споживачів, в свідомому виборі під час купівлі продуктів. Розглянувши численні поведінкові моделі народів світу, ми прийшли до одного висновку: Покупець не раціональний! Свідоме споживання носить тимчасовий характер та залежить від соціальних, політично-економічних та психологічних чинників.

Поведінка ґрунтується на поглядах, переконаннях про наслідки, соціальні норми, самоконтроль. “Стала поведінка” вимагає нових способів мислення.

Найближчі заходи